Vad är det som gör att man ibland kan känna att människor eller situationer tar så himla mycket energi ifrån en?
Vad är det som gör att vissa människor bränner ut sig gång på gång?
Men vad är det också som gör att andra verkar kunna ha hur mycket energi som helst. Och hur de kan skaka av sig det mesta med en enkel rörelse.
Att bli medveten om dessa energitjuvar kan vara helt avgörande i våra liv, familjer, arbetsplatser och bland vänner. Allt är på något sätt energi tänker jag.
Jag har försökt identifiera 11 stycken energitjuvar som varit viktiga för mig att ha koll på. Och jag har nu spelat in en ”kurs” med filmer som jag hoppas både kan spegla dig men även stötta dig i ditt eventuella energiläckage.
Du hittar denna kurs under ”exklusivt” i min app. Fri från reklam, likes och annan distraktion.
Appen är gratis och innehåller 100 tals timmar med inspiration och olika events. Delar även en dagens tanke varje dag och gjort i över 5 år nu.
Kursen ”11 energitjuvar.” kostar just nu endast 49kr!
Ladda ner ”Micke & Co” där appar finns.
Kram/Micke